O nas


Serwis internetowy Literka.pl powstał w kwietniu 2002r. Od początku miał na celu umożliwienie szerokiemu gronu nauczycieli podzielenie się swoimi doświadczeniami, opiniami i osiągnięciami. O jego popularności mogą świadczyć statystyki oglądalności oraz coraz większa liczba gości i przyjaciół portalu. W chwili obecnej miesięcznie odwiedza nas ponad 300 000 nauczycieli i studentów kierunków pedagogicznych.

Ciągle rozbudowywana oferta pozwala nam na zachowanie pozycji na rynku i ciągłe wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom naszych użytkowników.

Początkowo Literka.pl miała być tylko internetowym magazynem publikacji i taką funkcję pełniła do momentu zmiany rozporządzenia o awansie zawodowym 1 grudnia 2004r. Wtedy to rozszerzyliśmy ofertę skierowaną do nauczycieli — poza publikacjami, wzbogaciliśmy dział materiałów redakcyjnych przydatnych w realizacji awansu zawodowego. Powstało Centrum Awansu prowadzące nauczycieli krok po kroku przez procedury ścieżki awansu, oferujące niezbędne dokumenty i stanowiące nieodzowną pomoc w codziennej pracy.

Uhonorowaniem naszych starań było otrzymanie w 2004r. nagrody dla najlepszego portalu edukacyjnego w ramach kampanii Promocji Polskich Twórców Internetu zorganizowanej pod patronatem Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej.

Obecnie w serwisie oddajemy w Wasze ręce m.in.:

  • Opracowane przez ekspertów wskazówki i wytyczne które krok po kroku prowadzą przez całą ścieżkę awansu zawodowego
  • Gotowe do wykorzystania, wzorcowe dokumenty związane z awansem zawodowym
  • Ponad kilkanaście tysięcy materiałów pomagających prowadzić ciekawe zajęcia, w tym konspektów lekcji, scenariuszy imprez szkolnych, konkursów, etc.
  • Aktualności ze świata edukacji, komentowane na pierwszym blogu nauczycielskim
  • Forum wszystkich Literkowiczów będące platformą wymiany opinii, rozwiązywania problemów i nawiązywania przyjaźni
  • Oraz wiele innych rzeczy ...

W trosce o jakość merytoryczną serwisu, na stałe współpracujemy z autorytetami świata edukacji, praktykami życia szkolnego i czynnymi nauczycielami. Razem z nami Literkę tworzą wizytatorzy, doradcy MEN ds. awansu zawodowego, specjaliści prawa oświatowego oraz wieloletni dyrektorzy szkół i nauczyciele.

Zależy nam aby Literka.pl była portalem dla nauczycieli redagowanym przez nauczycieli. Każdy z naszych użytkowników posiada wkład w jego wygląd, ofertę, w jego kształt. Tworzymy z pasją i dla przyjemności, co przekłada się na popularność wśród szerokiego grona odbiorców.