Scenariusz lekcji wychowania fizycznego
29 wrzesień 2017
Ocena: brak
  • Scenariusz lekcji wychowania fizycznego #1 - Pobierz...
Czytaj dalej
Regulamin rozgrywek sportowych
21 maj 2017
Ocena: brak

Regulamin rozgrywek sportowych.

Czytaj dalej
Jak koniki morskie - program wspomagający naukę pływania w klasach II i III
10 grudzień 2009
Ocena: brak

Pływanie uważne jest za jeden z najzdrowszych sportów, czyli zdecydowanie można polecić je każdemu człowiekowi a zwłaszcza dziecku-uczniowi naszej szkoły.

Czytaj dalej
Istota zabaw i gier ruchowych na lekcjach wychowania fizycznego
01 czerwiec 2008
Ocena: 5

Zabawa ruchowa jest nieskomplikowaną formą ruchu opierającą się na podstawowych ruchach motorycznych człowieka takich jak chód, skok, bieg, pełzanie, rzucanie itp. Polega głownie na rywalizacji indywidualnej - kto szybciej, dalej, wyżej.Czym różni się zabawa ruchowa od gry ruchowej? Jaka jest istota gry ruchowej i zabawy. Propozycję gier i zabaw ruchowych.

Czytaj dalej
Program gimnazstyki korekcyjno-kompensacyjnej
28 maj 2008
Ocena: 5

Wśród programów mało poświęca się uwagi uczniom niepełnosprawnym intelektualnie , a zwłaszcza zagadnieniom z zakresu gimnastyki korekcyjnej.Wady postawy występują również u dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, a ta grupa dzieci wymaga specyficznego i indywidualnego podejścia, bo tylko przez systematyczne ćwiczenia mogą uzyskać pozytywny efekt. Program gimnastyki korekcyjno- kompensacyjnej dla uczniów szkoły podstawowej z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim zawiera najczęściej występujące wady postawy i ich charakterystykę, a także zestawy ćwiczeń dla dzieci jako kontynuacja w domu.

Czytaj dalej