Koło informatyczne dla klas II — III
20 sierpień 2009
Ocena: 3

Program jest zgodny z założeniami szkoły podstawowej. Obejmuje edukację informatyczną na I etapie kształcenia.
Skierowany jest do dzieci klas II i III uczęszczających na zajęcia kółka informatycznego w Szkole Podstawowej nr 120 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pułków Piechoty «Dzieci Warszawy» w Warszawie.

Czytaj dalej
Koło komputerowe
27 maj 2009
Ocena: brak

Przedstawiam program zajęc pozalekcyjnych koła komputerowego dla uczniów klas I — III. Zajęcia te służą rozwijaniu zainteresowań dotyczących technologii informacyjnej.

Czytaj dalej
Program autorski kółka komputerowego dla klasy III SP
30 maj 2006
Ocena: 4

Program przeznaczony jest do nauki podstaw obsługi komputera na zajęciach dodatkowych w klasach młodszych szkoły podstawowej. Nie ulega wątpliwości, ze komputer jest obecnie jednym z najatrakcyjniejszych środków dydaktycznych i dzieci juz od najmłodszych lat chcą z niego korzystać. Zadaniem nauczyciela jest ukazanie małemu człowiekowi zarówno zalet jak i wad tego urządzenia oraz zaznajomienie z jego prawidłową obsługą. Program oparty jest w głównej mierze na zabawie z komputerem.

Czytaj dalej
Plan pracy kółka informatycznego dla klas I - III
30 marzec 2006
Ocena: brak

Od czterech lat prowadzę kółko informatyczne dla dzieci objętych nauczaniem zintegrowanym. W ciągu tego czasu opracowałam plan pracy w porozumieniu z nauczycielami informatyki uczącymi w naszej szkole. Plan jest bardzo elastyczny i sprawdza się dla całego trzyletniego poziomu edukacyjnego.

Czytaj dalej
Program autorski z informatyki I etap kształcenia klasy I-III
25 październik 2004
Ocena: brak

Szybki rozwój techniczny na świecie, a w szczególności techniki komputerowej bardzo mocno wpływa na funkcjonowanie współczesnych społeczeństw. Obecnie komputer stał się niemalże nieodłącznym elementem życia, wykorzystuje się go do pracy, nauki, rozrywki i rekreacji.

Czytaj dalej