Szanuj ojca swego i matke swoją.
31 maj 2010
Ocena: brak

Jest to propozycja przeprowadzenia lekcji religii poświęconej IV Przykazaniu Bożemu w klasach szkoły ponadgimnazjalnej. Ja przeprowadziłam tę lekcję w klasie I zawodowej jako lekcję otwartą. Zarówno młodzieży jak i obserwującym ją nauczycielom bardzo się ona podobała.

Czytaj dalej
Grzech i pojednanie w Kościele – droga odejścia syna z domu i jego powrót na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym (Łk 15, 11-24)
22 maj 2010
Ocena: brak

Liceum I klasa. Konspekt lekcji o grzechu i pojednaniu na czas Wielkiego Postu i nie tylko.

Czytaj dalej
Konlikty w rodzinie
30 czerwiec 2009
Ocena: 5

Różnica zdań między osobami może przerodzić się w konflikt. Konflikt wymaga rozwiązania i to w zależności od tego jakie to rozwiązanie będzie można mówić, że konflikt może osoby do siebie zbliżać albo oddalać. Ponizęj publikuję propozycję katechezy dla uczniów szkoły ponadgimnazjalnej dotyczącą sposobów rozwiązywania konfliktów w rodzinie.

Czytaj dalej
Religijni fanatycy? - śledztwo w sprawie Opus Dei i Mamre
06 czerwiec 2008
Ocena: brak

Scenariusz został przygotowany na lekcję z wiedzy o kulturze, może jednak być wykorzystywany - z małymi modyfikacjami -  także na innych przedmiotach. Porusza on temat religijności człowieka oraz stosunku młodych ludzi do kościoła i osób skupionych w wybranych wspólnotach, które z dużym radykalizmem i zaangażowaniem głoszą światu Chrystusa.

Czytaj dalej