Atom i cząsteczka
31 maj 2010
Ocena: brak

Podsumowanie wiadomości o wewnętrznej budowie materii.

Czytaj dalej
Reakcje łączenia (syntezy)
25 styczeń 2010
Ocena: brak

Prostym przedstawieniem typów reakcji chemicznych jest metoda pokazu, w której to uczeń bezpośrednio obserwuje zachodzące zmiany podczas reakcji. Uczeń poprawniej formułuje obserwacje i uczy się wyciągać na ich podstawie wnioski. Propozycja przprowadzenia niniejszej lekcji, pozwala uczniowi na samodzielna pracę oraz utrwalenie nowych treści poprzez kilka ćwiczeń tematycznych.

Czytaj dalej
Podsumowanie wiadomości o węglowodorach
02 grudzień 2009
Ocena: brak

Konspekt lekcji jest tak samo ważny jak dla reżysera scenariusz. Poniższy konspekt dotyczy lekcji poświęconej podsumowaniu i utrwaleniu zdobytej przez uczniów wiedzy na temat węglowodorów nasyconych i nienasyconych. Do konspektu dołączyłam kartę pracy ucznia, która może służyć do sprawdzenia wiadomości uczniów.

Czytaj dalej
Prawo zachowania masy
18 sierpień 2009
Ocena: 3

Scenariusz do lekcji chemii realizowanej w klasie pierwszej, podczas której uczniowie w sposób doświadczalny poznają to podstawowe prawo chemiczne. Dla uczniów bardzo atrakcyjne jest doświadczenie, podczas którego powstaje związek kompleksowy barwą przypominający krew (wspominam wtedy, że substancja ta może być wykorzystywana na planie filmowym). Głównym celem lekcji jest poznanie zasad ważenia na wadze technicznej oraz treści i historii odkrycia prawa zachowania masy. To inicjuje dyskusję na temat możliwości publikowania swoich osiagnięć w wieku XVIII i obecnie.

Czytaj dalej
Sole wokół nas
07 sierpień 2009
Ocena: brak

Przedstawiam scenariusz zajęć z chemii dla klasy II gimnazjum. Uczniowie w sposób doświadczalny poznają właściwości podstawowych soli (stan skupienia, barwę, rozpuszczalność w wodzie, pH). Poznają nazwę zwyczajową i zastosowanie soli.

Czytaj dalej

Atom i cząsteczka
05.31.10, 11:51
Przeczytaj
Reakcje łączenia (syntezy)
01.25.10, 21:05
Przeczytaj