Test wiedzy o F. Chopinie dla kl. II — III S.P.
19 luty 2010
Ocena: brak

Rok 2010 jest poświęcony Fryderykowi Chopinowi .W wielu szkołach przeprowadzane są konkursy wiedzy o nim.Mam nadzieję, że ten sprawdzian będzie pomocny dla nauczycieli.

Czytaj dalej
Kwestionariusz ankiety badającej preferencje i zainteresowania muzyczne młodzieży szkół podstawowych
25 październik 2009
Ocena: 2

Pracuję jako nauczyciel muzyki w szkole podstawowej, gdzie mam kontakt przeważnie z uczniami z klas IV-VI. Dlatego też, stworzyłam ten kwestionariusz aby pomóc sobie w poznaniu dzieci i ich zainteresowań na początku klasy czwartej. Przeprowadzając taką ankietę na początku września, mogę dostosować swoją pracę na lekcji i poza nią do potrzeb i możliwości uczniów. Ankieta skierowana jest do uczniów szkoły podstawowej, ale myślę, że po niewielkich zmianach, może być także wykorzystana dla dzieci starszych. Mam nadzieję, że ankieta ta ułatwi organizację pracy także innym nauczycielom muzyki.

Czytaj dalej
Sskolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
28 lipiec 2006
Ocena: brak

Jestem nauczycielem bibliotekarzem w Zespole Szkół w Nowych Piekutach. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowałam dla uczniów konkurs Kolę i Pastorałek. Scenariusz tego konkursu pragnę opublikować w celu zachęcenia nauczycieli muzyki oraz katechetów do propagowania wśród uczniów tradycji, zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem. Udział w tego typu imprezach pozwoli młodzieży zrozumieć jak ważną rolę we współczesnym świecie powinny odgrywać kolędy i pastorałki.

Czytaj dalej
Śladami Chopina
30 maj 2006
Ocena: brak

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej. Może być zorganizowany  jako turniej klas lub szkół. Stanowi podsumowanie lekcji poświęconych Fryderykowi Chopinowi. Okazją do przeprowadzenia konkursu może być kolejna rocznica urodzin lub śmierci kompozytora. W konkursie bierze udział 5 trzyosobowych zespołów, które są reprezentantami poszczególnych szkół (klas). Uczniowie przygotowując się do konkursu zapoznają się z książką M. Horodyskiej Śladami Chopina, na podstawie której zostały opracowane pytania konkursowe.

Czytaj dalej
Audycje Muzyczne klasa V.
10 czerwiec 2005
Ocena: 5

Test sprawdzajacy jakość nauczania przedmiotu audycje muzyczne w klasie V.

Czytaj dalej