Tworzenie prezentacji multimedialnej w PowerPoincie
13 maj 2007
Ocena: 1

Swoją wiedzę i wypracowane w ciągu kilkunastu lat praktyki metody pracy starałem się przekazać nauczycielom stażystom i kontraktowym, którzy odbywają staż na nauczycieli mianowanych. Przeprowadziłem dla nich cykl lekcji z informatyki celem, których było pokazanie metod pracy z dziećmi na tym przedmiocie, sposobów wykorzystania oprogramowania komputerowego oraz zachęcenie ich do korzystania z szeroko pojętej technologii informacyjnej w swojej pracy dydaktycznej.

Czytaj dalej
Badanie wyników nauczania - technologia informacyjna
18 maj 2006
Ocena: brak

Test badający wyniki nauczania technologii informacyjnej w klasie pierwszej szkoły ponadgimnazjalnej z działów: "Źródła informacji i metody komunikacji" i "Środki i narzędzia technologii informacyjnej". Składa się z części teoretycznej i praktycznej.Czytaj dalej
Szkolny Konkurs Komputerowy
17 maj 2006
Ocena: brak

Zadania na konkurs komputerowy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych uczących się technologii informacyjnej. Konkurs oparty jest głównie na wiadomościach wyniesionych z gimnazjum.
 

Czytaj dalej
Test sprawdzający wiadomości z zakresu
08 marzec 2006
Ocena: brak

Test sprawdzający wiadomości uczniów z zakresu"Baza danych- gromadzenie danych i zarządzanie informacją". Celem poniższego testu jest utrwalenie wiadomości z materiału obejmującego ten dział. Zachęcam nauczycieli do wykorzystania tego testu na swoich lekcjach.

Czytaj dalej
Test z informatyki dla gimnazjum – podstawy pracy z komputerem
28 listopad 2005
Ocena: brak

Jest to test, który ułożyłam dla uczniów po pierwszym dziale nauki informatyki w gimnazjum. Dział, zgodnie z programem Magdaleny Suchman „W świat z komputerem” nosi tytuł: „Od czegoś trzeba zacząć – podstawy pracy z komputerem”.

Czytaj dalej