Program edukacji patriotycznej dla dzieci 3 i 4 letnich
17 styczeń 2018
Ocena: brak

W rocznych planach nauczania dla przedszkoli poświęca się niewiele czasu na realizację tematów kompleksowych o tematyce patriotycznej. Biorąc pod uwagę iż rok 2018 jest «Rokiem dla Niepodległej» ułożony przeze mnie program «Polak mały» ma za zadanie poszerzyć te treści oraz wzbudzić zainteresowanie naszym krajem. Mam nadzieję, że będzie on stanowił zalążek wiedzy i ciekawości patriotycznej moich wychowanków, który będzie się rozwijać w kolejnych etapach ich edukacji.

Czytaj dalej
Wakacyjny dzień na plaży.
09 październik 2016
Ocena: brak

Konspekt zajęć przeprowadzonych metodą Weroniki Sherborne. Zajęcia mają na celu przede wszystkim zintegrowanie grupy.

Czytaj dalej
Plan działań integrujących dzieci romskie ze środowiskiem przedszkola
28 marzec 2013
Ocena: brak

Odrębność kulturowa Romów bywa powodem niechęci ich polskich sasiadów. W przedszkolu podejmujemy działania integrujące społecznie dzieci ze wszystkich środowisk. Znajdują się tu sposoby i wskazówki wykorzystane do efektywnej, całościowej integracji przedszkolaków.

Czytaj dalej
Program autorski «Bezpieczeństwo dziecka»
02 kwiecień 2012
Ocena: brak

PROGRAM AUTORSKI „BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA”

opracowany przez nauczyciela kontraktowego mgr Beatę Kurzawę

Poręba 20011r.

 

Czytaj dalej
«Jestem małym Europejczykiem»
20 sierpień 2011
Ocena: brak

Program edukacji europejskiej «Jestem małym Europejczykiem» dostarcza dzieciom w wieku przedszkolnym podstawowych wiadomości o Unii Europejskiej. Rozwija także poczucie przynależności Polski do Europy i świadomości, że jesteśmy Europejczykami. Treść programu może być również wykorzystana w pracy z uczniami klas I-III.

Czytaj dalej