Tag: konkurs

Baśniopisarze
Jestem nauczycielem bibliotekarzem w szkole specjalnej. Dzieci upośledzone umysłowo czytają bardzo niechętnie, więc staram się je do tego zachęcać. Jednym ze sposobów jest organizowanie konkursów czytelniczych, które cieszą się dużym powodzeniem wśród dzieci.
Mistrz Matematyki
Konkurs skierowany jest do uczniów klas I, II i III gimnazjum i ma za zadanie wyłonić Mistrza Matematyki klas I, Mistrza Matematyki klas II i Mistrza Matematyki klas III.
AIDS
Głównymi celami konkursu było poszerzanie wiedzy na temat zapobiegania zakażeniom wirusem HIV, kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV oraz chorych na AIDS, wyłonienie najlepszych uczniów do konkursu międzyszkolnego.
Globtrotter 2007
Konieczność nauczania języków w szkole jest niezbędna i bardzo ważna. Dzisiejsza Europa bez granic daje nam możliwość swobodnego podróżowania, poznawania nowych kultur, ludzi. Umiejętność władania językiem kraju, do którego się udajemy sprawia, że stajemy się niezależni. Jednak nie tylko sam język, ale wiedza z zakresu kultury, gospodarki, kuchni, a taże zwyczajów jest niezbędna do lepszego zrozumienia jego mieszkańców oraz do odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Stąd zrodził się pomysł zorganizowania konkursu z wiedzy o dwóch ważnych krajach Europy zachdniej: Francji i Niemczech. Pomysłodawcami i realizatorkami są dwie nauczycielki języków obcych: romanistka, Izabela Duk-Bochnak oraz germanistka, Karolina Stanaszek z Zespołu Szkół nr 3 w Jastrzebiu Zdroju. Poniżej zamieszczam kartę odpowiedzi.
30 zagadek fizycznych
Przedstawiam zestaw pytań do szkolnego konkurs wiedzy fizycznej.
Jeden z dziesięciu - znam lektury gimnazjalne
W przeddzień egzaminu gimnazjalnego przeprowadziłyśmy konkurs ze znajomości lektur.Został on ogłoszony dwa tygodnie wczesniej, wraz z regulaminem. Konkurs przeprowadzono w auli szkoły w obecności Dyrekcji szkoły, a także uczniów pozostałych klas gimnazjalnych. W miłej atmosferze i konwencji popularnego teleturnieju jeszcze raz uczniowie zmierzyli się z lekturami. Młodsi koledzy z zapałem kibicowali starszym kolegom. Był to czas mile i pozytecznie spędzony.
Bingo wielkanocne
Gra— Bingo wielkanocne zarówno dla dzieci młodszych (obrazkowe) jak i dla starszych (wyrazowe).
Wanda Chotomska
Przedstawiam konkurs ze znajomości życia i twórczości Wandy Chotomskiej.
Najciekawszy album o sportach zimowych.
Konkurs: Najciekawszy album o sportach zimowych został przeprowadzony w świetlicy szkolnej. Głównym celem konkursu było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez uprawianie sportów zimowych. Zachęcanie i rozbudzanie zainteresowań sportem.
Najciekawszy album o sportach zimowych
Konkurs: Najciekawszy album o sportach zimowych został przeprowadzony w świetlicy szkolnej. Głównym celem konkursu było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez uprawianie sportów zimowych. Zachęcanie i rozbudzanie zainteresowań sportem.
Ewangelista Marek i jego ewangelia
Przedstawiam konkurs biblijny do wykorzystania podczas zajęć z katechezy.
W świecie Greków i Rzymian
Głównym celem konkursu historycznego przeprowadzonego wśród uczniów klas V i VI było wyłonienie trzech najlepszych osób na etap międzyszkolny. Konkurs miał także rozbudzić zainteresowania uczniów w zakresie wiedzy historycznej oraz doskonalenia umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy na podstawie różnych źródeł historycznych
Kubuś Puchatek
Test dotyczący wiedzy na temat książki «Kubusia Puchatka».
Szkolny konkurs chemiczny
Arkusz pytań do konkursu chemicznego z zakresu reakcji chemicznych związków mineralnych dla szkoły średniej o profilu podstawowym.
Konkurs wiedzy o św. Pawle
Kończy się rok św. Pawła, ale nie kończymy o Nim mówić może komuś pomoże to przeprowadzić konkurs u siebie.
Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej
W ostatnim czasie powstało wiele Szkolnych Klubów Europejskich oraz wiele form konkursów o Unii Europejskiej. Oto materiały współtworzone przez członków mojego klubu.
Czy znamy utwory Adama Mickiewicza?
Karta konkursu szkolnego wprowadzająca 13 tekstów A. Mickiewicza, które w podsumowaniu konkursu można zaprezentować w formie recytacji czy inscenizacji.
Omnibus w szkole podstawowej
Konkurs wiedzy zwany Omnibus przeprowadziłam w klasach IV— VI szkoły podstawowej przy pomocy prezentacji PowerPoint. Prezentacje zostały stworzone osobno dla każdej klasy. Zawieraja one pytania ze wszystkich przedmiotów w II etapie edukacji. Prezentacje zawierają 75 (jest to wersja krótka, w wersji orginalnej 150) pytań podzielonych na kategorie i stopień trudności zadania. Każde pytanie zawiera również odpowiedź co umożliwia przeprowadzenie konkursu przez jednego nauczyciela bez obecności expertów.