Czas pokazać, że „Polak Wie” - informacja

31 października rozpoczęła się pierwsza edycja ogólnopolskiego quizu on-line «Polak Wie», który wyłoni najmądrzejszych Polaków. Zabawie patronuje m.in. Stowarzyszenie Mensa Polska.

Podczas trwającej do stycznia akcji setki tysięcy Polaków może sprawdzić swoją wiedzę w czterech kategoriach – świat, ludzie, historia oraz kultura. To największa tego typu inicjatywa od czasu takich programów, jak Milionerzy i Jeden z dziesięciu, która zaangażuje ludzi jak kraj długi i szeroki. Wystarczy dołączyć za darmo do gry się na stronie www.polakwie.pl.

Polska jest pierwszym państwem w Europie, które przystępuje do ogólnokrajowej kampanii. To obecnie największy w Polsce test oraz zabawa edukacyjna on-line. Szeroki zasięg zabawy zapewnia m.in. akcja informacyjno-promocyjna we wszystkich 217 salonach Empik na terenie całego kraju oraz w serwisie Empik.com, a także wsparcie ponad 20 partnerów.

W każdym tygodniu czterej uczestnicy, którzy wykażą się największą wiedzą, otrzymają nagrody. Jako że punktacja quizu zeruje się w poniedziałki – co tydzień wszyscy mają równe szanse na wygraną. W jednym tygodniu uczestnik, jeśli tylko chce, może podjąć się wyzwania aż 25 razy. Quiz to 10 pytań na różnym, ale przystępnym, poziomie trudności. Tym samym na gracza przez 7 dni czeka do 250 pytań z losowych kategorii. Nawet najbardziej ambitne osoby będą zadowolone – przygotowano 1000 pytań.

Forma akcji zachowuje jednak charakter niezobowiązujący – osoby, którym nie zależy na rywalizacji z innymi uczestnikami, mogą brać udział skryci pod nickiem i awatarem uniemożliwiającymi ich rozpoznanie. Organizatorzy uspokajają, że amatorzy konkurencji będą mieć możliwość zapraszania znajomych, by zmierzyli stan ich wiedzy, dołączając do grywalizacji.

Quiz «Polak Wie» został zainspirowany rosnącą popularnością fińskiej gry planszowej iKNOW, która wymaga od graczy nie tylko dużej wiedzy, ale i sprytu. Z racji nordyckiego pochodzenia gry, pierwsza edycja zabawy organizowanej przez Tactic Games została objęta patronatem honorowym Ambasady Finlandii.

Quiz «Polak Wie» trwa do 22 stycznia 2017 r.

www.polakwie.pl

 

Partnerzy akcji: 

 

Ambasada Finlandii w Polsce

Ampligamer

Dziennik Internautów

Dla maturzysty

Dla studenta

Dziecko w Warszawie

Empik

Gamer.mag

GamesGuru

Gildia

Histmag

Historia.org.pl

Literka.pl

Map4u

Narodowy Portal Turystyczny

NextGenIT

Podróże

Polki.pl

PPE.pl

Stowarzyszenie Mensa Polska

Stowarzyszenie Rozwiń się

Śledzimy Konkursy

Świat Nauki

Świat Zabawek

Tactic Games

 

Kontakt dla mediów:

 

Koordynator:

Katarzyna Kalend

Ampligamer

tel. +48 733 692 833

mail: katarzyna@ampligamer.com

 

Koordynator:

Henryk Stokłosa

Tactic Games

tel. +48 693 735 774

mail: henryk.stoklosa@tactic.net